راهنمای مسافرتی به مراکش

راهنمای مسافرتی به مراکش


    گردشگران، به دلایل مختلفی به مراکش سفر می کنند. این کشور، حیات وحش خارق العاده ای دارد و در شمال غرب قاره ی آمریکا قرار گرفته است. استفاده از معماری های بی نظیر در ساخت ساختمان ها، آداب و رسوم جالب مردم و بسیاری ویژگی های دیگر، باعث شده اند که هر سال به تعداد گردشگران این کشور اضافه گردد.   

  لازم است تا هر گردشگری قبل از سفر، اطلاعاتی راجب آن کشور کسب کند. این اطلاعات راجب هتل ها، رستوران ها و سایر اطلاعات مهم می باشد.   

 قصد داریم تا در ادامه ی مقاله، اطلاعات مفیدی راجب کشور مراکش در اختیارتان قرار دهیم. پس خواندن ادامه ی مقاله را از دست ندهید و با ما همراه باشید.

موقعیت جغرافیایی مراکش

کشور مراکش که در شمال غرب قاره ی آفریقا قرار گرفته است، دارای یک ساحل طولانی می باشد که از سمت شمال، به دریای مدیترانه و تنگه ی جبل الطارق محدود می شود.

همسایگان کشور مراکش عبارت اند از:

۱)الجزایر از سمت شرق

۲) اقیانوس اطلس از سمت غرب

۳) کشور موریتانی از سمت جنوب

۴) دریای مدیترانه از سمت شمال


لازم به ذکر است که پایتخت کشور مراکش، رباط نام دارد. در حالی که رباط بزرگترین شهر آن نیست و از نظر مقیاس از شهر کازابلانکا، کوچکتر است.

اطلاعات کلی کشور مراکش      

 مردم کشور مراکش، به دو زبان آمازیغی و عربی با یکدیگر صحبت می کنند و واحد پول رسمی آن ها، درهم می باشد. همچنین لازم است بدانید که ساعت رسمی ایران، سه ساعت و نیم جلوتر از کشور مراکش می باشد.

شماره‌های اضطراری:

۱)پلیس: ۱۹

۲) آمبولانس: ۱۵

۳)  آتش‌نشانی: ۱۵

فرودگاه‌های بین‌المللی: فرودگاه مراکش - منارا

آب و هوای کشور مراکش: 

انواع مختلف آب و هوا، در بخش های مختلف این کشور دیده می شود ولی به صورت کلی، معتدل و بارانی است. در نواحی داخلی، آب و هوای کوهستانی و در نواحی کوهستانی برف و باران بیشتری دیده می شود.

اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه، آب و هوای مراکش را تحت تاثیر قرار می دهند.

بهترین زمان سفر به مراکش:

اگر دوست ندارید گرفتار برف و سرما شوید، بهتر است ماه آوریل را برای سفر خود انتخاب کنید. در این ماه که با فروردین و اردیبهشت برابری می کند، آب و هوای دل انگیزی وجود دارد. همچنین ماه های شهریور تا آبلن نیز، زمان مناسبی برای سفر می باشند.

هزینه اقامت در کشور مراکش: 

هنگام سفر به کشور مراکش می توانید با توجه به بودجه ی خود، در هتل مناسبی اقامت گزینید. قاعدتا برای اقامت در هتل های لوکس مراکش، باید هزینه های بیشتری را پرداخت کنید.

به گردشگران توصیه می شود که در اولین سفر خود، در مرکز شهر یعنی مدینه اقامت کنند. در مدینه، انواع مختلف مهمان سرا ها با قیمت های مناسب وجود دارند که اکثرا با سبک های سنتی ساخته شده اند.

در ادامه ی مقاله، چند نمونه از بهترین هتل های کشور مراکش را معرفی خواهیم کرد. لازم است گردشگران، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت جدید هتل ها، به وب سایت های این هتل مراجعه کنند.

۱) هزینه ی اقامت در هتل ۵ ستاره:  ۶۸۰,۰۰۰ تا ۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان

۲) هزینه ی اقامت در هتل ۴ ستاره: ۳۵۰,۰۰۰ تا ۸۵۰,۰۰۰ تومان

۳) هزینه ی اقامت در هتل ۳ ستاره: ۲۲۵,۰۰۰ تا ۶۵۰,۰۰۰ تومان

هتل های پیشنهادی در کشور مراکش:

۱)هتل سوفیتل (Hotel Sofitel Casablanca Tour Blanche) 

بهترین هتلی که می توان در کشور مراکش در آن اقامت گزید، سوفیتل می باشد. این هتل پنج ستاره در شهر کازابلانکا قرار دارد و تمامی امکانات مورد نیاز گردشگران را فراهم نموده است.

شماره تلفن: ۰۰۲۱۲۵۲۲۴۵۶۲۰۰


۲) هتل نووتل (Hotel Novotel)

یکی دیگر از هتل های کشور مراکش که در شهر کازابلانکا قرار دارد، نووتل می باشد. از دلایل محبوبیت این هتل در میان گردشگران، امکانات بی نظیر آن می باشد.