راهنمای سفر به ژاپن

راهنمای سفر به ژاپن

خاطرات اکثر ما در دوران کودکی، با کارتون فوتبالیست ها شکل گرفته است.  این کشور فاصله ی زیادی با کشورمان دارد. برای همین باید ساعت ها در هواپیما باشید تا به مقصد برسید.

یکی از ویژگی های خوب ژاپن، پیشرفت زیاد در علم و تکنولوژی می باشد. اگر به آن جا سفر کنید و با فرهنگ و تاریخ بی نظیرش آشنا شوید، بدون شک سفر خود را جزو بهترین تجربه  های عمرتان خواهید دانست.

اما متاسفانه هزینه های این کشور کمی بالاست و قبل ازسفر باید آن را مد نظر قرار دهید.

قصد داریم تا در این مقاله، نکات سودمندی را راجب  این کشور بیان کنیم که بدون شک برایتان مفید است. پس در ادامه ی مقاله، ما را دنبال کنید.پنج دلیل مهم برای سفر به ژاپن

۱)در این کشور می توانید انواع بازی‌های ویدیویی را امتحان کنید و به تیر اندازی بپردازید.  

۲)  غذاهای لذیذی مثل سوشی در ژاپن پخته می شوند که حتما از چشیدن طعم آن ها لذت خواهید برد. همچنین انواع غذاهای دریایی، رامن و بسیاری غذاهای خوشمزه ی دیگر در این کشور طبخ می شوند.

۳) از آنجایی که مردم ژاپن به گل ها علاقه دارند، تمام شهر با شکوفه های زیبای درختان تزیین می شود. لازم به ذکر است که توریست های زیادی در زمان شکوفه دادن درختان گیلاس، مهمان این کشور می شوند

۴) موزه های جالب و دیدنی در این کشور وجود دارند که بازدید از آن ها خالی از لطف نخواهد بود. پیشنهاد می کنیم که اگر به این کشور سفر کردید، حتما از موزه ی ملی توکیو، بازدید نمایید.

۵) یکی از مناطق پر گردشگر در کشور ژاپن، جنگلی به نام  بامبو ساگانا می باشد که هر سال گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند.

لازم است برای سفر به ژاپن ویزا بگیریم؟

بله. حتی اگر قصد نداشته باشید که مدت زمان زیادی در این کشور اقامت کنید، باز هم به ویزا احتیاج خواهید داشت.

اما دریافت این ویزا به همین راحتی ها هم نیست و باید یک سری از مراحل سخت را پشت سر بگذارید. اما در صورتی که مدارک مورد نیاز را تهیه و ارائه دهید؛ پنج روز طول می کشد که مشخص شود می توانید ویزا را اخذ کنید یا خیر.


چند مورد از هزینه ها در کشور ژاپن:

۱)پرداخت مبلغ ۷۵۰ ین برای خوردن یک کاسه نودل

۲) پرداخت مبلغ ۶۰۰ ین برای استفاده از مترو و گشت

 و گذار در شهر

۳) پرداخت مبلغ ۵۰۰ ین، برای بازدید از موزه های ژاپن

۴) پرداخت مبلغ ۶۰۰۰ ین برای خوردن یک غذای دو نفره

۵) پرداخت مبلغ ۵۰۰۰ ین، برای دوچرخه سواری

۶) پرداخت مبلغ ۲۵۰۰ ین برای استفاده از تاکسی

و بسیاری موارد دیگر.

پرداخت انعام در کشور ژاپن:

لازم نیست که در رستوران های این کشور، به کارکنان انعام بدهید. چون در این صورت پولتان را باز می گردانند.

 ارز مورد نیاز در ژاپن:

 برای سفر به ژاپن، باید پول خود را به ین تبدیل کنید. اگر دلار دارید، می توانید آن را به ین تبدیل کرده و برای پرداخت هزینه های خود  استفاده کنید.


روش سفر به ژاپن

هواپیما:

فاصله ی کشور ژاپن با ایران زیاد است. برای همین بهتر است که سفر هوایی را انتخاب کنید.

لازم به ذکر است که سفر به ژاپن حتی با هواپیما نیز، ممکن است تا دو روز به طول بینجامد و در نهایت مسافران وارد شهر توکیو می شوند.

حمل و نقل در شهر های کشور ژاپن:

اگر بخواهید از جاذبه های دیدنی این کشور بازدید کنید، می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی مثل تاکسی، اتوبوس و یا قطار استفاده کنید. همچنین در صورت تمایل می توانید با استفاده از خودروی شخصی، در طول شهر گشت و گذار کنید و از دیدن زیبایی های این کشور لذت ببرید.

بدون شک این سفر، یکی از خاطره انگیز ترین سفر های عمرتان خواهد بود.