راهنمای سفر به کشور ترکیه

راهنمای سفر به کشور ترکیه

ترکیه یکی از کشور های بسیار زیبایی است که با داشتن جاذبه های گردشگری تکرار نشدنی، سالانه گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند.  دلایل جذب گرشگر بالا در ترکیه، قرار گرفتن این کشور در قاره ی اروپا می باشد.

لازم است تا قبل از سفر به هر شهر یا کشوری، در زمینه های مهم اطلاعات مختصری داشته باشید تا دچار هیچ گونه مشکلی نشوید.

همچنین بهتر است کمی زبان خود را تقویت کنید تا در ارتباطات خود، بهتر عمل کنید.

دلایل مهم برای سفر به ترکیه:

۱)مردم ترکیه عاشق مهمان هستند و احترام زیادی برای آن ها قائل می شوند. در ارتباطات خود با آن ها، لبخند را فراموش نکنید. اگر مردم این کشور با شما ارتباط برقرار کنند، بدون شک برای صرف یک فنجان قهوه یا خوردن باقلوا، از سوی آن ها دعوت خواهید شد.

۲) در ترکیه، غذاهای بسیار لذیذی طبخ می شود که اگر یک فقط یک بار میل کنید،  مشتری دائمی آن ها خواهید شد. در رستوران های این کشور می توانید بهترین غذا ها را بخورید و از چشیدن طعم آن ها لذت ببرید.

لازم به ذکر است که برای صرف سوپ، سالاد و قهوه در رستوران های ترکیه، مستلزم پرداخت هیچ گونه مبلغی نیستید و می توانید به صورت رایگان از آن ها استفاده کنید.


۳) این کشور، جزو قاره اروپا است و از آن جایی که سفر به کشورهای اروپایی پر هزینه هستند،  عده ای فکر می کنند ترکیه نیز مانند آن ها می باشد اما این تصور غلط است.

۴) می توانید از حمام سنتی ترکیه استفاده کنید و یک روز دلچسب را برای خودتان فراهم کنید.

۵) در سواحل ترکیه می توانید انواع مختلف ورزش های هیجان انگیز را تجربه کنید. این ورزش ها شامل قایق سواری، غواصی، اسکی و موارد دیگر هستند که تجربه ی لذت بخشی را برای شما به ارمغان می آورند.

برای سفر به ترکیه ویزا لازم است؟

اگر قرار نیست که بیشتر از سه ماه در این کشور اقامت داشته باشید، هیچ احتیاجی به ویزا نخواهید داشت.

 
در یک روز چقدر باید هزینه شود؟

۱)پرداخت 24-7 برای استفاده از یک تخت معمولی

۲) پرداخت  45 لیر برای استفاده از اتوبوس

۳)پرداخت 90 تا 180 لیر، برای استفاده از اتاق دو تخت
۴) پرداخت ۳۵ لیر برای استفاده از قایق

۵) پرداخت 160 تا 175 لیر برای بالن سواری

۶) پرداخت ۲۰۰ تا ۳۰۰ لیر برای کروز سواری به مدت ۴ روز


 ارز مورد نیاز در کشور ترکیه:  

در داخل کشور ترکیه، صرافی های مختلفی وجود دارند که می توانید ارز مورد نیاز خود را از آن ها تهیه کنید. بهتر است برای تهیه ارز، حتما از صرافی ها استفاده کنید. چون اگر بخواهید این کار را در هتل یا فرودگاه انجام دهید، به نفعتان نیست و باید پول بیشتری را پرداخت کنید.  

اگر در داخل ترکیه از دلار استفاده کنید، بیشتر به نفعتان خواهد بود.‌ چرا که بر خلاف لیر که به طور مداوم ارزشش را از دست می دهد  قیمت دلار افزایش می یابد.


بهترین وسایل حمل و نقل:


۱)هواپیما:

استفاده از هواپیما، آسان ترین راه برای دسترسی به کشور ترکیه است. مسافت بین تهران و ترکیه در عرض سه ساعت طی می کشد. می توانید در طول این مدت چشمان خود را ببندید و هنگام نزدیک شدن به مقصد، از خواب بیدار شوید.


۲)قطار: 

هر هفت روز یک بار، سفر با قطار از تبریز به سمت شهرهای وان و استانبول صورت می گیرد. این فاصله در عرض ۶۰ ساعت طی می شود. 

 در حال حاضر، امکان سفر به شهر وان ترکیه از طریق راه آهن تهران-آنکارا نیز فراهم شده است.   دسترسی به  این شهر راحت  است و در عرض ۲۴ ساعت به شهر وان می رسید.


۳)اتوبوس: 

ممکن است هزینه های سفر هوایی برایتان سنگین باشد و  یا سفر های زمینی را ترجیح بدهید. اگر این طور است، می توانید از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده کنید. هزینه ی تهیه ی بلیط اتوبوس ۲۰۰ هزار تومان است و مسافت بین دو کشور در ۴۸ ساعت طی می شود.


Original text