مجسمه مسیح ناجی شهر ریو در برزیل

مجسمه مسیح ناجی شهر ریو در برزیل

مجسمه مسیح ناجی شهر ریو در برزیل

یکی از به نام ترین شهرهای دنیا که همواره با شنیدن اسم آن به یاد جشن ها و کارناوال های مختلف، مردم شاد و زندگی سر زنده و پویایش می افتیم، شهر ریودوژانیرور در برزیل است. به غیر از سواحل شناخته شده و وسیعی که دارد، مجسمه ای عظیم در این شهر وجود دارد که به اندازه ای در دنیا معروف است که بسیاری شهر ریو را با این مجسمه می شناسند و به نوعی نماد آن محسوب می شود. در ادامه می خواهیم راجع به مجسمه مسیح در برزیل صحبت کنیم.

مجسمه مسیح ناجی شهر ریو در برزیل
مجسمه مسیح در برزیل در واقع مجسمه ای به ارتفاع ۳۰ متر و بر فراز کوه کورکووادو در شهر ریودوژانیرو است که به قدری مرتفع است که در هر جای شهر که ایستاده باشید می توانید آن را ببینید. این مجسمه تا اندازه ای شگفت انگیز و پر اهمیت است که در فهرست عجایب جدید هفتگانه ثبت شده است. این مجسمه هر سال صدها هزار گردشگر دارد و اغراق نیست اگر بگوییم اصلی ترین جاذبه ی گردشگری شهر ریودوژانیرو است.
درباره مجسمه مسیح در برزیل
مجسمه مسیح منجی در سال ۱۹۲۵ میلادی شروع به ساخت شد و تکمیل آن تقریبا ۷ سال زمان برد. از آن جا که مجسمه مسیح با دستان گشاده ۳۰ متری بر فراز کوه کورکووادو است و روی سکویی ۸ متری هم قرار گرفته به راحتی از همه جای ریو دیده می شود و جلوه ی بسیار خاصی به شهر داده است.
مجسمه مسیح ناجی شهر ریو در برزیل
مجسمه مسیح منجی نه تنها برای مردم ریو بلکه برای مردم برزیل، چه از نظر ارزش مذهبی چه به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه های برزیل بسیار مهم است. در ادامه می خواهیم نکاتی راجع به این مجسمه بگوییم که کمتر کسی در مورد آن ها اطلاعاتی دارد.
طراح این مجسمه یکی از مهندسان مشهور برزیل به نام هیتور داسیلوا کاستا بوده و ساخت آن را یکی از تندیس گران مشهور فرانسوی به نام Paul Landowski بر عهده داشته است.
مجسمه مسیح ناجی شهر ریو در برزیل
ممکن است برای شما هم جالب باشد اگر بدانید که در داخل این مجسمه ی سمبلیک چه می گذرد. شاید ندانید اما در دامن ردای این مجسمه یک ورودی قرار دارد که در داخل آن داربستی گذاشه شده است. وقتی که قدم به داخل ین مجسمه می گذارید تازه می بینید که آنچه که در داخل آن می بینید با فضای خارجی چقدر تفاوت دارد، در همان لحظه ی ورود محال است باور کنید که داخل یکی از معروف ترین آثار جهان قرار دارید چرا که فضای داخلی آن بسیار متروک و تاریک و بیشتر شبیه یک انبار بزرگ است!
مجسمه مسیح ناجی شهر ریو در برزیل
علاوه بر این، برای رسیدن به سر مجسمه هم یک مسیر اضطراری وجود دارد که فقط برای مواقع ضروری تعیین شده است تا در صورت نیاز به تعمیر، راحت بتوان به آن دسترسی پیدا کرد.
در یکی از روزهای سال ۲۰۰۸ که بعدها در تاریخ ماندگار شد، طوفانی الکتریکی ای رخ داد که بر اثر آن، به دست این مجسمه صاعقه ای اصابت کرد. اگر چه این مجسمه در این اتفاق آسب زیادی ندید اما بخشی از انگشتان و سر دچار صدماتی شد که بعد از آن تعمیر شد. جالب است بدانید که جنس رویه ی مجسمه مسیح در برزیل از صابون است و نسبت به رعد و برق کاملا عایق.

منبع:الی گشت